Váš dodavatel každodenních pokušení
since 1996

Filip Mlýnek

Filip Mlýnek

Filip Mlýnek z Dolních Dunajovic, absolvent Střední vinařské školy ve Valticích, je u nás známý spíše jako vynikající sklepmistr známého moravského vinařství. Jako enolog nabíral zkušenosti u prestižních vinařství jako jsou Vinselekt Michlovský, Mikrosvín Mikulov a nyní ve Vinařství Volařík. Jeho umění stojí zcela nepochybně za úspěchy tohoto vinařství.

Málokdo však ví, že Filip jako butikový vinař, produkuje pod svojí značkou limitované partie skvělých vín pocházejících z vyhlášených viničních tratí mikulovské podoblasti, jako jsou Liščí vrch, Plotny, Valtická, U Božích muk atd. Vína vyrobená z odrůd Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Tramín červený nebo Pálava zcela odrážejí terroir této oblasti a patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co lze na Moravě ochutnat.

Ve Filipových vínech se odrážejí nejen zkušenosti z Německa, kde vystudoval Vyšší odbornou vinařskou školu v Geisenheimu a dále zde působil jako enolog předního vinařství Weingut Künstler, ale také jeho rázovitý styl a postoj k životu. Filip Mlýnek byl vyhlášen enologem roku 2014.

Vzhledem k omezeným partiím vín jsou tato vína primárně určena pro nákup en primeur, pro zákazníky z řad privátní a firemní klientely a také vybrané hotely a restaurace.

 

Vína Filip Mlýnek

platebni-karty