Váš dodavatel každodenních pokušení
since 1996

Jaká vína k svátečnímu menu?Datum konání:
1.12.2015
Datum ukončení:
24.12.2015

Štědrý večer

Co se hodí ke klasické vánoční večeři?

Freixenet Cordon Negro BrutModrý Portugal pozdní sběr 2013 Chateau ValticeAperitiv

Než začnete hodovat, dejte si španělský sekt Freixenet Cordon Negro Brut. Jde o kvalitní suché šumivé víno. Výhodou je, že tento aperitiv vás neporazí, ani pokud jste celý den drželi půst.

K polévce a kaprovi

Rybí polévku a kapra s bramborovým salátem skvěle doplní suchý Ryzlink rýnský 2014. Tato lahev z vinařství Lahofer se pyšní označením VOC, tedy víno originální certifikace.

Jestliže nejste na suchá vína, vyberte polosuché Rulandské šedé od téhož vinařství, doporučujeme pozdní sběr 2012. Preferujete červené? K vánočnímu menu se dobře hodí nějaké lehčí suché víno, např. Modrý Portugal pozdní sběr 2013 z vinařství Chateau Valtice.

Sauvignon 2013 Pozdní sběr - Lahofer

 

K cukroví

Chuť cukroví ještě umocní víno, které je sladší, ale zároveň osvěžující. Přesně takové je sladké víno Sauvignon pozdní sběr ročník 2013 z vinařství Lahofer, a stejně tak i polosladké mladé růžové víno Mladá Lahoferka ročník 2015.

 

 

 

 


Silvestr

Martin Bílý 2015 - HanzelPlánujete silvestrovské pohoštění formou švédského stolu, kdy si každý z hostů bude brát, na co má chuť?

 

Během večera

Nabídněte určitě dvě vína. Ti, co mají raději lehčí silvestrovské chuťovky, mohou pít mladé bílé víno Martin Bílý ročník 2015 z Vinařství Hanzel.

Naopak ti, co raději sáhnou po sytějším jídle, si mohou dovolit silnější suché červené víno Monte dos Amigos, které je z Portugalska. Hosty určitě zaujme jeho humorná etiketa symbolizující přátelství.

Silvestrovský přípitek - pravé šampaňské Veuve Clicquot

 

 

 

Na přípitek

O půlnoci to chce něco speciálního. Velmi dobrý a zároveň cenově dostupný je suchý sekt Freixenet Carta Nevada Semi-Seco. Toto španělské víno vás překvapí svojí lahodnou, lehce ovocnou chutí.

Těm nejnáročnějším ale doporučujeme pravé šampaňské Veuve Clicquot ze stejnojmenného šampaňského domu, který byl založen už v roce 1772. Dáte si bílé nebo růžové?

 


platebni-karty